8 Ağustos 2015 Cumartesi

Aamir Khan Filmleri


Aamir-Khan

Aamir Khan Filmleri

Günümüzün en ünlü Hintli oyuncusu sanırım Aamir Khan olmalı. 1965 doğumlu oyuncunun yapımcılık ve yönetmenlik deneyimleri de var. Henüz sekiz yaşında ilk oyunculuk deneyimini tadan Aamir Hussain Khan, tüm Dünya’daki en ünlü Müslüman aktörlerden biri…
Rajkumar Hirani’nin yönettiği Üç Aptal (3 Idiots) oyuncunun en iyi filmi bence. İyi bir komedi izlemek isteyenlere önerdiğim bir Hint yapımı. Alışık olunan yerli ve Hollywood komedilerine alternatif arıyorsanız değerlendirebilirsiniz. Usta oyuncu, bu filmle birçok ödül almıştı aynı zamanda.
Son dönem Bollywood yapımı arayanların da zevkle izleyeceği film ise, Lagaan… 2001 yapımı film, Akademi Ödülleri’ne aday gösterilmişti. Bollywood ile çağrıştırılan müzikal, aşk ve bir miktar maceranın en hoş harmanı bu filmdir…
2013 yılında gösterime giren Dhoom 3 filmide beni çok etkileyen filmlerinden olmuştur Aamir Khan’ın. Filmde macerayı, sevgiyi bolca tadabilirsiniz. Açıkçası filmde Aamir Khan oldukça etkileyici bir performans sergiliyor.
Akılda kalan bir diğer filmi ise 2007 yılında gösterime girmiş olan, Yerdeki yıldızlar Her çocuk özeldir filmi. Özellikle anne babaysanız şiddetle izlemenizi tavsiye edebilirim. Film duygusal olduğu kadar da sürükleyici, bir solukta bitirebileceğiniz türden bir yapım.
PK, sanatçının bildiğim son filmi ve tüm hünerlerini de birlikte sunduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Belki öncekiler kadar ilgi çekici olmayabilir; ama fırsatını bulanın kaçırmaması gerekiyor bence… Piyasada film olarak izlediğimiz bir çok yapımdan daha iyi olduğu kesin.
Aslında Hint filmleri ile aram pek iyi değildir. Daha çok pahalı prodüksiyonları izlemekten zevk alırım fakat ilk izlediğim 3 idiots filminden sonra Aamir Khan’ın oynadığı filmler dikkatimi çekmeyi başarmıştı. Filmlerde ki dans sahnelerini geçince izlediğim her filminden zevk aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder