7 Kasım 2014 Cuma

Basür Bitkisel Tedavisi

Basür Bitkisel Tedavisi

Basür Bitkisel Tedavisi

Basür bitkisel tedavisi, Hemoroid tedavisi için bitkisel çözümler anlatılmaktadır. Basur için bitkisel tedavi nasıl yapılır?

Dengesiz beslenmenin, mideyi tıka basa doldurmanın, hamurluları, ekmeği fazla yemenin fast-food çağının bir göstergesidir. Maalesef toplumun yarısı basurludur. Acının fazla yendiği bölgelerde bu oran daha da yüksektir.
Basurdan ameliyat olanlar dahi beslenmelerine dikkat etmedikleri için tekrar basur oldukları sıkça görülmektedir.
Basur; Aşırı kabızlıktan kalın bağırsakta bulunan kılcal damarların silindir veya düğüm şeklinde uzanmış şeklidir. Üzüm tanesi gibi memeler oluşturur.

Perhiz: Acı, tuzlu, sucuk, karabiber, turşu, patlıcan , domates salçası, mercimek, yumurta ve kızartmalar.
Faydalı gıdalar: Aç karına nane çorbası içmek, aç karına 1’er adet tatlı elma yemek, aç karına bal kabağı tatlısı yemek, incir, üzüm, kayısı yemek, midenin 1/3’ünü yemek, 1/3’ünü su. 1/3’ünü boş bırakmak ve yemeklerde yeşillik yemek.

Bitkisel Kürler

1- Üzerlik tohumu kavrulup öğütülür. 1’er tatlı kaşığı aç karına günde 3 kere yutulur.
2- Altın otu (kaya eğreltisi) demlenip, balla tatlandırılarak aç karına 1’er su bardağı içilir. (Altınotu kayaların üzerinde ilkbaharda çıkar sonra kurur kaybolur.)
3- At kestanesi öğütülür, suda kaynatılır, hamur haline getirilir, basur memelerinin üzerine, taharetten sonra bağlanır.
4- İncir yaprağı 40 gr
-Zeytin yaprağı 100 gr
-Nane 80 gr
-Sinameki 70 gr
Bitkiler karıştırılır, çay gibi demlenip 1’er su bardağı günde 3 kere balla tatlandırılarak içilir.
5- Losyon
-Pelin otu 50 gr
-Taze incir yaprağı 40 gr
-Sarı sabır 20 gr
-Geniş yapraklı sinirli ot 40 gr
-Yavşan 50 gr

Bitkiler öğütülür, 700 gr. Su ile hafif kaynatılarak mikserde 10 15 dakika karıştırılır. Buzdolabında saklanır. Günde 2-3 defa taharetten sonra pansuman yapılır.

Dikkat: Basur gıda alerjisi olup, dengesiz beslenmenin ve hamurlu gıdaları fazla yemenin bir ürünüdür. Garantili ilacı olmaz, dengeli beslenme ile kendiliğinden yavaş, yavaş kaybolur. Bu formüller siz beslenmenize ve perhize dikkat ederseniz fayda verebilir.

Share:

0 yorum:

Yorum Gönder