23 Ekim 2014 Perşembe

Sivilcelerinizden Hızlıca Kurtulmak İstiyorsanız !

Sivilcelerinizden Hızlıca Kurtulmak İstiyorsanız !

Sivilcelerinizden Hızlıca Kurtulmak İstiyorsanız !

İstemediğiniz bir anda yüzünüzü sivilceler bastıysa yada arkadaşlarınızla buluşmaya yüzünüzdeki sivilcelerle gitmek istemiyorsanız bu kurtarıcılar tam da sizin için. 
Her zaman sivilcelere karşı hazırlıklı olmanız ve onlardan hızlıca kurtulmanız için bir kaç ipucu…
BAL: Bal sivilcelere karşı mükemmel bir ilaçtır. Sivilcelerin iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Bir pamuk yardımıyla sivilcenize biraz bal sürün. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.
LİMON: C vitamini bakımından oldukça zengin olan limon aynı zamanda cildimizi sıkılaştırır ve sivilcelerinizi hızlı bir şekilde kurutur. Taze sıkılmış limon suyunu yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine sürün ve yüzünüzde sabaha kadar bekletin. Sabah ılık su ile yüzünüzü yıkayın.
YUMURTA AKI: Yumurta akı sivilcelerinizi kurutmada size çok yardımcı olacaktır. Yumurtayı sarısından ayırıp akını sivilceli bölgelere sürün. Sabaha kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Cildiniz çok taze ve parlak olacaktır.
BUZ: Buz sivilceli bölegede kan dolaşımını arttırarak sivilcenizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Günde 3 defa sivilcenize buz uygularsanız sivilcenizin kızarıklığını ve iltihapını almış olursunuz.
SARIMSAK: Kulağa hoş gelmese de sülfür açısından zengin olan sarımsak akneye eğilimli ciltlerin hızla iyileşmesini sağlar. 2 adet taze sarımsağı kesip sivilcenizi ovalayın ve 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.
BEBEK PUDARISI VE LİMON: Bu maske ise ayrı bir yeri var limonun faydalarının yanına pudranın kendine has özelliği ile hem cildiniz güzelleşecek hemde sivilceler den kurtulmak için önemli bir adım atmış olacaksınız yüzünüze tek seferlik maske yetecek kadar pudra'yı bir kaba koyun bu kabın içine koyduğunuz pudrayı yüzünüze örtecek pudra ekleyin ve maske kıvama gecek miktarda limon ekleyin göz kararı ayarlayınız karşımın bir birine işlemesi biraz zaman alacaktır bir kaşık yardımı ile bir birine iyiçe yedirdik den sonra yüzünüze sürebilirsiniz 15, 20 dk kadar bekletmeniz yeterli olacaktır bunu bir hafta kadar uygulamanız durumunda faydalarını göreceksinizdir.
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder