30 Ekim 2014 Perşembe

Kurtlar İmparatorluğu (Jean Christophe Grange)

Kurtlar İmparatorluğuYazarı: Jean Christophe Grange

Konu hafızasını kaybetmiş bir kadınla başlar. Anna heymes . Bu kadın geçmişinden kurtulmak için yüzünü değiştirmiştir lakin yaşadığı bir olayla hafızasını yitirmiştir. Yapmacık olan bir evliliği vardır bu nedenlede kendi dalında çok iyi bir doktor olan bir nörolog tarafından tedavi edlir . Aslında kendisi bir kobaydır ama farkında değidlir. Son gittiği bir kontrolde herşeyi bilen ama kocasının resmini gördüğünde haraketsiz kalan anna sonradan o resmin kocasına ait olduğunu anlar.Bu ksıımda beynin sağ tarafında bir hasar vardır bunun amelitay edilmesi gerektiği anlatılır ama anna kabul etmez .

Diğer yandan paris narkotik bölümünde kendi bölümünde çok iyi bir polis vardır.Tabi narkotikte iyi olduğu kadar cinayet alanında da kendini göstermek ister. Bu nedenle bu bölümde iş ister . Türk mahallerinde işlenen cinayetler ile ilgilenmek ister. Ölen insanlar kadın ve aynı özelik taşıması ise olayın başında farklı bir muamma sergiler. Ölen kadınlar kısa saçlı kızıl ve türktür. Hepsininde ortak noktası kaçak olmaları.İşlenen son cinayet ile işlenen kadın cinayeti üçe çıkmıştır.
Paul kendi kariyeri için aradığı davayı bulmuştur ama sorun vardır yardım alması lazımdır. Türk mahallesini iyi bilen 50 yaşlarda emekli polisi kendine ortak etmeye karar verir aldığı izinler ile emekli polisi emekli polislerin barındığı bir yerde bulur ve olayı anlatır . Herşeyin kendi kontrolünde olduğunu emirlere uyması gerektiğini belirtir.Yoksa geri döneceği yeri bilmesini sürekli tekrar eder ona.Yardım aldığı polis ise zamanının en iyi polisleirnden her davayı zamanı ile çözmüş ve büyük ün yapmış biridir. Kendisine lakap bile verilmiştir.Lakap ise demir ve rakam.

Anna kocasının sürekli ısrarlarından sıkılmaya başlamıştı bu nedenle bir psikyariste görüşmeye karar verir yaptığı araştırmalar ile evine 2 sokak geride kalan bir yerde bir bayan psikyarist bulur ve görüşür.Anna eşini anlatır bazen onu tanımadığını onun eşi olmadığını ve yüzünü değiştirdiğini ifade eder. Bunların yanı sıra nörolog olan doktordan da bahseder . Psikyarist nörologu tanıdığını eski okul arkadaşı olduğunuda söyler.Yaşadıklarının depresyon olduğunu belirtir.Paul emekli olan polisten yardım isterken emekli olan polis kendisine başka bir polisten yardım almasını ister. Türkçeyi arapçayı iyi bilen ve türkleri iyi bilen biri Shiffer yardım eder. Shiffer sırrı olan biridir bir o kadarda esrarlı bir tip.

Anna bir çikolata dükkanında çalışır . Yaşadıklarını arkadaşınada anlatır tabi. Dükkana hergün gelen biri vardır 200 gr çkolata alır anna bunu bir yerden hatırladığını biilr ama çıkaramaz.

Adli tıp cesetle özenleri fark eder. Herşey dezenfekte edilmişttir . Bu nedenle paul ve yani ortağı Shiffer olaya farklı bir bakış açısı ile yaklaşarak basınç odalarını araştırır. Shiffer ve paul girdikleri bir yerde oalyalrı anlar aslın Shiffer olayın içindedir ama paul bilmez. Burda kızın kaçak bir işçi olduğunu kar maskeli insanların silahlar ile basarak kaçırdıklarını anlattılar.
Anna psikatrsyten ders alır yüz değiştirmede olayları analtır. Anna evine döndüğünde kocasının ısrarına dayanamz evet der . Banyoda hazırlanan anna aynaya dikkatli bakınca asıl kendisinin yüzünü değiştiği anlar. Bundan sonra hemen evinden kaçar ve hastanen birinden filmleri çeker. Filmi aldıktan sonra hemen başka bir doktora bunları gösterir ve olayın nasıl olduunu anlar doktor bir yüz değşimi yaşandığını analtır hemen ama estetik ameliyatının çok güzel yapışdığınında altını çizer.
Anna doktorunun yanına gider ve ondan yardım alır doktoru çok şaşırmıştır. Burda nörologa ile doktor konuşurken annayhıda görürü ve şoke olur. Nörolog herşeyi anlatır annanın yüzünü değiştiğinin bilgisi vadır onda yaptığı deneyleride anlatır. Kızı bulduklarında hafıza kaybı yaşadığını kim olduğunu bilmeidğini ve onun için sahte olan bir yaşam sunduklarını belirtir.
Bundan sonra psikyarist annaın kim olduğunu bulmak için bir arrkadaşından yardım alır annaya yapılan sayısız deneyden sonra kim olduğunu nereli olduğunu beliryemezler taki tırnağından alınan kına örneğini buluncaya dek burda kendisine türk olduğu söylenir ve anna hafifte olsa bir şeyleri hatırlar.
Shiffer annanın yüz değiştitğini anlar ve yerlatı estetikçilerini bularak sorular taki gerçeğini buluncaya dek. Kişi yi bulur orular ve annaın yeni resmini alır . Bu şekilde gerçek arayış başlar. Anna aslında türkiyede bulunan çok büyük bir orgazisyonun parçasıdır. Bozkurlar asıl amacı başka ülkeye eroin sokmak. Son sevkiyatında herşeynden kaçmak için yüz değiştirir . hergün dükkanda gördüğü kişi aynı alanda yetiştiği arkadaşıdır oda onu öldürmek ister . görevide odur zaten.Anna isminin sema olduğunu anlar ve gaziantepe doğru yol alır tabi. Bu arada paulda ölmüştür . Paulu bozkurtların dışarda olan en zengin ve sağkın olan elemanı öldürmüştür. Sema istanbula vardığında azeri arar ve buluşmak ister semanın tek amacı ise ülkücü İsmail Kutsi’yi öldürmektir. ismail kutsi sema gibi bir çok kişi eğitmiş aileleirnden koparmıştır. Bu arada paulun ortağıda istanbuldadır oda bozkurtlara yardım eder. Sema yakalanır ismanil kutsi ile yüzleştirilir. Sema burda çok sıkı koruna eve götürüldükten sonra ismail kutsi ile yüzleşir ve ismail kutisiyi bir şekilde öldürür. Ama azerine linden kaçamaz. azer inde ünü vardır antep de bulunan eski heykellere mesakı vardır bu nedenle insanların derisini yüzmek gibi bir hastalığı vardır. Burda sema çabalamak istesede kurtulamaz ama semayı burda yanlız bırakmayan biri vardır oda doktoru olan psikyaristi . Kadın azeri vurur ve olayı bitirir.
Azerinde işine gelen tel şey semanın yani annanın ortadan kalkması ve ismail kutsininde ölmesi artık kendisi baba olucaktır. Kurulan örgütün babası tabi mathiladının son vuruşu olmadan önce. 
- See more at: http://soruncevapliyalim.com/kitap-ozetleri/21528-kurtlar-imparatorlugu-jean-christophe-garnge-kitap-ozeti.html#sthash.XT1zEAZh.dpuf
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder