Aradığınızı Bulacaksınız...

İncil (Müjde)-Pavlus`tan SELANİKLİLER`E BİRİNCİ MEKTUP

Pavlus`tan SELANİKLİLER`E BİRİNCİ MEKTUP
BÖLÜM 1
1 Pavlus, Silvanus ve Timoteos`tan Baba Tanrı`ya ve Rab İsa Mesih`e ait olan Selanik kilisesine* selam! Sizlere lütuf ve esenlik olsun.
Örnek İman
2-3 Dualarımızda sizleri anıyor, her zaman hepiniz için Tanrı`ya şükrediyoruz. İmanın ürünü olan etkinliğinizi, sevgiye dayanan emeğinizi ve Rabbimiz İsa Mesih`e bağladığınız umuttan kaynaklanan dayanıklılığınızı Babamız Tanrı`nın önünde durmadan anıyoruz.
4 Tanrı`nın sevdiği kardeşlerim, sizleri O`nun seçtiğini biliyoruz.
5 Çünkü yaydığımız Müjde size yalnız sözle değil, kudretle, Kutsal Ruh`la ve büyük güvenle ulaştı. Nitekim aranızdayken sizin yararınıza nasıl yaşadığımızı bilirsiniz.
6 Siz de büyük sıkıntılara karşın, Kutsal Ruh`un verdiği sevinçle Tanrı sözünü kabul ederek bizi ve Rab`bi örnek aldınız.
7 Böylece Makedonya ve Ahaya`daki bütün imanlılara örnek oldunuz.
8 Rab`bin sözü sizden yayıldı. Tanrı`ya imanınızın haberi yalnız Makedonya ve Ahaya`ya değil, her yere ulaştı. Artık bizim bir şey söylememize gerek kalmadı.
9-10 Çünkü herkes bizi ne kadar iyi karşıladığınızı anlatıp duruyor. Yaşayan gerçek Tanrı`ya kulluk etmek, O`nun ölümden dirilttiği ve bizleri gelecek gazaptan kurtaran Oğlu İsa`nın göklerden gelişini beklemek üzere putlardan Tanrı`ya nasıl döndüğünüzü anlatıyorlar.
Share on Google Plus

About İbrahim Can Gezer

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder