Aradığınızı Bulacaksınız...

Google’ın desteklediği denizaltındaki kablo İnternet hızını artırıyor

Google’ın desteklediği denizaltındaki kablo İnternet hızını artırıyor
İnternet, ulaşmaya çalıştığınız alanlara direkt olarak bir bağlantı bulunduğunda en hızlı halini alır ancak denizaltı ağ kabloları yüzlerce milyon dolara mal olacağından bu kulağa pek hoş gelmeyebilir. O halde Google ve birçok dev telekom şirketinin (China Mobile, China Telecom, Global Transit, KDDI ve SingTel), Japonya ve ABD arasındaki 300 milyon dolara mal olan FASTER adı verilen optik kablo için maddi destek sağladığını duyduğunuzda sevinebilirsiniz.
İsminden de anlaşılacağı gibi (İngilizce’de ‘daha hızlı’ anlamına geliyor) FASTER, Asya ve Amerika arasında veri akışını hızlandırıyor, ayrıca iki bölge arasında bir saniyede 60 terabayt sunuyor. FASTER, 2016 yılında tam olarak bitirilmiş olacak ve tamamlandığında İnterneti oldukça geliştireceği umuluyor.
Böylelikle birden fazla kişinin birlikte oynadığı oyunlar ve video akışları pürüzsüz şekilde ilerleyecek. Tabi biz ülkemizde bundan ne kadar faydalanabileceğiz, o şimdilik belirsiz.

Kaynak: engadget.com/2014/08/11/faster-undersea-cable/
Share on Google Plus

About İbrahim Can Gezer

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder