29 Ekim 2014 Çarşamba

Efsane Olmuş 11 Aforizma

Efsane Olmuş 11 Aforizma

aforizma

‘Bu zamanlarda yaşasaydı kesin böyle derdi hacı valla bak’ dediğiniz bazı olaylar olur. Geçmişte baya uğraşıp bir şeyler yapmaya çalışan bu amcalar şimdi yaşamış olsaydı acaba neler derdi. Ne Yap Ne Yapma ayrıcalığı ile karşınızda efsane olmuş 11 aforizma.

1. Rudolf Diesel


Diesel Amca zamanında acayip bir teknoloji geliştirmiş ve şimdiki lpg vs dizel kavgasının mücidi olmuştur.


2. Johannes Gutenberg


Gutenberg işin kolayına kaçan öğrencilerin başında gelir. Kim uğraşacak lan notla deyip fotokopi matbaa o tarzda kafayı kırmıştır.


3. Hezarfen Ahmet Çelebi


Ahmet Abi tam eski zaman adamı. Kafaya taktığını yapan bir abimiz. Uçarsındı uçamazsındı derken abimiz gerekeni yapıyor.

4. Louis Pasteur


Pasteur ailenin tek okuyan çocuğu ve komşuların oğullarına örnek bir adamdı. Şakirlerin oğlu doktor olmuş denilen cinste olan Pasteur abazanlığı üstünden atamayınca kudurmayı engellemeye karar verdi.

5. Protagoras


Protagoras mahallede çok sevilen bir tip değildi. Yok o öyle olmaz yok ben çok bilirim tavırları ona bolca düşman kazandırdı. En son üniversitede kızlar teklif ediyor dedi kesin bilgi geldi dedi. Üniversitede olayların gerçekliğiyle karşılaşınca hayata küstü.


6. Wilhelm Röntgen


Röntgen Dayı aslında iyi bir insandı. Anahtar deliğinden milleti izlerdi azıcık sapıktı sadece. Daha sonradan ben bu işi geliştiririm dedi ve tıp alanına acayip bir iyilik yaptı.


7. Nikola Tesla


Gariban Tesla boynunu bir türlü düzeltememişti. Biraz pasif olan Tesla elektirikle kafayı bozmuştu. Arada sigorta ataar elektirik kesilirdi. Karısı çok çekti Tesladan. Her 10 dakikada bir komşuya giderdi elektirik gitmiş mi diye.


8. Giorgio Armani


Armani olayın rengini değiştiren sosyete pazarı girişimcisidir. Kendinin bile haberi olmadığı milyonlarca çakma ürünü etrafta dolaşmaktadır. Tek bildiği ise burada kendini göstermez elbise sen bir de ortamda gör.


9. Graham Bell


Graham Dede farklılıklarıyla bilinirdi. Parmak arası terlik giyer sabah deniz çarşaf gibiydi diye ortalıkta dolaşırdı. Sonra aklına bir fikir geldi ben sabah insanları denize nasıl getiririm çarşaf gibiydi kimse inanmıyordu derken foto çeker vatzaptan atarım dedi ve telefonu bulma girişimine başladı.


10.Andres Celcius


Celcius tek kelime ile teyze evladıdır. Vay teyzemin evladı hoş geldin denir ve havadan sudan konuşulur ama Celcius her şeyi havaya bağlar.


11. Charles Darwin


Esas çocuktur Darwin. Hamile insanlara kız ya da erkek olacak diye ortalıkta dolaşır ve gördüğü çocuklara aa bu size benzemiyor ama gözler aynı sen gibi laflarla hipnotize eder.

Share:

0 yorum:

Yorum Gönder