27 Ekim 2014 Pazartesi

Android Telefonların Kasmasının Çözümleri

Android Telefonların Kasmasının ÇözümleriDaha önce ki yazılarımızda İOS işletim sisteminin telefonlarda kasmalara neden olmasıyla ilgili çözümlere yer vermiştik. Şimdi ise Android işletim sistemi, telefonunuzda yavaşlamalara neden oluyorsa doğru yerdesiniz. Telefonu kapatıp yeniden başlatmak geçici olarak sorununuzu çözebilir. İstediğiniz kalıcı bir yol ise telefona yüklediğiniz uygulamaların bir çoğundan kurtulmak zorundasınız.
Hafızanız doluysa
Hafızanızın doluluk oranı kapasitenin yarısından fazlaysa gereksiz uygulamaları silmenin vakti gelmiş demektir. SD Cleaner yada aynı işi gören bir uygulama ile sildiğiniz uygulamaların kalıntılarından kurtulabilirsiniz. Bu sayede büyük oranda yer açılacaktır.
Arka plandaki uygulamalar
Arka planda çalışmaya devam eden birden fazla uygulama varsa telefon istediğiniz performansı veremeyebilir. Ayarlardan çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz. Bunun dışında bu görevi otomatik olarak telefonunuz yapsın istiyorsanız bir uygulama indirerek isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Greenify ile sizin seçtiğiniz uygulamalar kullanılmadığı zaman otomatik olarak kapanacaktır.
Pil ömrünü azaltan uygulamalar
Ayarlar kısmından en çok hangi uygulamanın şarj harcadığını görebilirsiniz. Pil ömrünü en fazla tüketen uygulamalar yüzünden telefonunuzun performansı ciddi oranda düşmektedir.
Geçmiş çerezler
App Cache Cleaner ile telefonunuzdaki kalıntı olarak adlandırılan uygulamaları görebilir ve bu sayede istediklerinizi kolayca silebilirsiniz.
Share:

0 yorum:

Yorum Gönder